null

Na początek | Program edukacyjny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp Centrum Edukacji Obywatelskiej - niebieskie litery na białym tle

Trwa rekrutacja do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Na początek". Dołączając do programu dowiesz się, jakie są współczesne wyzwania globalne i jak możemy na nie odpowiadać. Poznasz także przykłady edukacyjnych działań, które wspierają aktywność młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej i międzynarodowej w obszarze globalnych wyzwań.

Dla kogo przeznaczony jest projekt?

Dla uczniów i uczennic z klas 6-8 szkoły podstawowej oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. 

Jak to działa?

Projekt trwa przez cały rok szkolny.

I półrocze – uczymy się! 

W pierwszym półroczu zostaniesz wprowadzony w najważniejsze zagadnienia edukacji globalnej. Poznajesz niezbędną teorię oraz przeprowadzasz krótkie działania, które pozwolą Ci zastosować ją w praktyce. Na przykład przeprowadzasz lekcję z zakresu edukacji globalnej na podstawie scenariusza, który od nas otrzymasz.

II półrocze – działamy! 

W drugim półroczu Twoje uczennice i uczniowie wykonują projekt, który jest związany z tematyką globalną. Otrzymasz mentorskie wsparcie w prowadzeniu ich przez kolejne etapy działań (np. w utrzymaniu ich motywacji do działania) oraz pomoc merytoryczną.

W praktyce przez cały rok szkolny co kilka tygodni otrzymujesz dostęp do nowego modułu kursu online. Wykonujesz w nim zadania teoretyczne i praktyczne oraz dzielisz się refleksjami. Mentorki i mentorzy odpowiadają na Twoje przemyślenia. Organizują także spotkania online, podczas których możesz dzielić się swoimi doświadczeniami i poznać sytuację innych osób, które uczestniczą w projekcie. 

W trakcie kursu odbywają się spotkania online oraz jedno dwudniowe szkolenie na żywo. Jeśli chcesz, możesz brać udział także w dodatkowych webinariach, podczas których poznasz dobre praktyki szkół z całej Polski.

Co zyskasz, dołączając do projektu?

  • dostęp do kursu online, wydarzeń (online oraz na żywo), materiałów merytorycznych oraz metodycznych,
  • wsparcie mentorki lub mentora — osoby, która sama przeszła podobny proces, ma doświadczenie nauczycielskie i rozumie kontekst szkolny,
  • inspirację i motywację płynącą z doświadczenia grupowego,
  • zaświadczenie potwierdzające Twój udział w procesie edukacyjnym i zrealizowanych działaniach. 

Zgłość się do projektu