null

Muzealna EduAkcja Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Po dwuletniej przerwie wraca konferencja Muzealna EduAkcja Warszawy. Wydarzenie odbędzie się 26 września 2023 roku na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Muzeum Warszawy. Kierowane jest do nauczycielek i nauczycieli oraz osób pracujących w muzeach.

W tym roku rozmowy będą się toczyć o współpracy pomiędzy oboma środowiskami.

  • Czy nauczyciele i nauczycielki mają wpływ na edukację muzealną?
  • Co wspiera współpracę, a co ją utrudnia?
  • Czego potrzebują nauczycielki i nauczyciele oraz osoby pracujące w muzeach, żeby czuli się dobrze i swobodnie w tej relacji?

Podczas wydarzenia odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli szkół i muzeów, a także uczniów i publiczności oraz warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli.

Tradycyjnie podczas Muzealnej EduAkcji odbędzie się giełda instytucji, podczas której warszawskie muzea zaprezentują aktualną ofertę projektów i zajęć skierowanych do grup szkolnych oraz nauczycielek i nauczycieli. Giełda instytucji zaplanowana jest na pierwszą część wydarzenia i odbędzie się w Arkadach Kubickiego.

Zapraszamy WARSZAWSKIE MUZEA REJESTROWANE do zgłaszania swoich stoisk poprzez formularz: https://forms.gle/s5rTkAu3gdwvZSpx8

Warunkiem uczestnictwa w giełdzie instytucji jest przygotowanie nieodpłatnego spotkania lub warsztatów dla nauczycielek i nauczycieli, które zostanie zrealizowane do końca roku kalendarzowego.

Na stoisku zapewniamy:

  • stolik i krzesła,
  • dostęp do wi-fi.

Instytucje wystawiające prosimy o:

  • przygotowanie materiałów dla nauczycieli według własnej koncepcji (możliwe jest także zaprezentowanie narzędzi dydaktycznych),
  • w przypadku prezentacji oferty na nośnikach elektronicznych (laptop, tablet) – przywiezienie własnego sprzętu (wraz z przedłużaczem).

Na zgłoszenia czekamy do 19 czerwca.

Więcej informacji na stronie: https://muzeumwarszawy.pl/muzealna-eduakcja-warszawy-2023/