null

MOVE Week 2023 - międzynarodowe wydarzenie w naszym mieście

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uśmiechnięta grupa dzieci machająca dłońmi w górze

Już 22 maja w szkołach podstawowych i przedszkolach w naszym mieście rozpocznie się Tydzień Ruchu (MOVE Week). To coroczna, globalna inicjatywa, która ma na celu promocję aktywności fizycznej.

MOVE Week to integralna część kampanii Now We MOVE realizowanej przez Internatonal Sport and Culture Association. Projket obchodzony jest w całej Europie i od swojej pierwszej edycji zgromadził już ponad 4 miliony uczestników, stając się tym samym jednym z największych wydarzeń sportowych na świeci, promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej.

Wydarzenie koordynowane jest w Polsce po raz kolejny przez Fundację V4Sport, w tym roku w partnerstwie z Akademią Krokieta i Lamy oraz Szkolnym Związkiem Sportowym “Dolny Śląsk”.

Biorąc udział w tego typu wydarzeniach, zwiększasz świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, czy przedszkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.

Dodatkowo, dla trzech najbardziej aktywnych placówek przewidziano nagrody.

Jak stać się częścią MOVE Week w trzech prostych krokach?

  1. Zarejestruj swoją szkołę, przedszkole lub wybraną grupę wypełniając krótki formularz: https://forms.gle/XLunp7ke357WFPLEA (najpóźniej do 21 maja)
     
  2. Skorzystaj z Planu Aktywnych Przerw – gotowej propozycji na ruchową przerwę w czasie zajęć albo poranny rozruch, w formie pięciu krótkich, gotowych do wykorzystania filmików Akademii Krokieta i Lamy

    Uchwyć obchody MOVE Week w swojej placówce na zdjęciach i/lub filmie i zamieść w swoich kanaąłch komunikacji używając hasztagów i oznaczeń #NowWEMOVE #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy
     
  3. Wypełnij krótki raport online (do 16 czerwca włącznie): https://forms.gle/Tf6ofFqiuWMbR8dq7 i zdobądź certyfikat dla siebie, swojej placówki i uczniów!

Więcej informacji na stronie: https://poland.moveweek.eu/

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/SH9Llo7x