null

L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

2010112708575650lo_logofirm_120color.jpgL Liceum Ogólnokształcące jest szkołą wyposażoną w nowoczesny sprzęt komputerowy (dwie pracownie komputerowe, dostęp do Internetu) i audiowizualny (w każdej sali jest telewizor i video, w niektórych tablice multimedialne). Dysponujemy wieloma pracowniami, m.in. chemiczną, biologiczną, fizyczną, laboratorium językowym oraz siłownią. Każda klasa ma zajęcia w swojej izbie lekcyjnej, przenosi się tylko na zajęcia do pracowni. Każdy uczeń ma własną szafkę w szatni.

Szkoła utrzymuje stały kontakt z Ambasadą Brazylii, organizowane są obozy naukowe, wycieczki zagraniczne, wyjazdy językowe do Niemiec, a także „białe” i „zielone” szkoły.

Zajęcia dodatkowe to: SKS (siatkówka lub koszykówka), siłownia, Międzyszkolne Koło Biologiczne, Koło Fotograficzno-Filmowe, Koło Plastyczne, Klub Europejski, Warsztaty Historyczne, Grupa Wsparcia Wolontariuszy Osób Niepełnosprawnych, program dotyczący środowiska naturalnego „Globe”, Koło ECDL, Koło Teatralne, Koło Doradztwa Zawodowego.

Od wielu lat szkoła jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” promującego wrażliwość estetyczną uczniów w Polsce i poza granicami kraju.

Młodzież bierze udział w olimpiadach przedmiotowych i różnych konkursach. Zdobywają tytuły Finalistów, co daje im możliwość wstępu na studia bez egzaminów. Młodzież niepełnosprawna uczestniczy w olimpiadach dla uczniów niepełnosprawnych zdobywając liczne medale.

W szkole realizowane są programy wychowawczo-profilaktyczne, związane z profilaktyką uzależnień (alkoholizm, narkomania), z bezpieczeństwem ucznia w szkole (współpraca z policją). Młodzież jest pod opieką pedagoga szkolnego, współpracującego ze specjalistyczną poradnią psychologiczno-pedagogiczną TOP: organizowane są zajęcia integracyjno-adaptacyjne, warsztaty psychoedukacyjne, rozwijające umiejętności psychologiczne, interpersonalne.

Szkoła posiada bogato wyposażoną bibliotekę wraz z czytelnią i salą komputerową. Budynek objęty jest dostępem do bezprzewodowego internetu (WiFi). Uczniowie mogą korzystać z bufetu i stołówki oferującej smaczne obiady.

Budynek szkolny dostosowany jest do kształcenia młodzieży niepełnosprawnej. Zbudowano podjazdy, zamontowano odpowiednie poręcze, zainstalowano windę, wyposażono gabinet rehabilitacyjny, zatrudniono fachową obsługę.

 Udogodnienia dla niepełnosprawnych uczniów:

  • podjazdy na zewnątrz i wewnątrz budynku
  • winda oraz platforma dla niepełnosprawnych
  • toalety dla niepełnosprawnych na każdym piętrze (oddzielne dla dziewcząt i chłopców)
  • gabinet rehabilitacyjny
  • pielęgniarka
  • pedagodzy, psycholog
  • asystenci osób niepełnosprawnych
  • rehabilitanci
  • uczniowie niepełnosprawni dowożeni są mikrobusami

Dojazd:

Do ronda Starzyńskiego tramwajami: 1, 6, 18, 20, 28 lub autobusami linii: 170, 227, 409, 500, 509 a także PKP do przystanku ZOO. Do placu Hallera autobusami linii: 135, 166, 170, 176, 212, 338.

 

Typ placówki
Edukacja
Lokalizacja
Praga-Północ
Specjalizacja instytucji
Asystent osoby niepełnosprawnej, Kształcenie integracyjne, specjalne potrzeby edukacyjne, Niepełnosprawność ruchowa, Porady wychowawcze, Trudności adaptacyjne w grupie rówieśników, Uzależnienia, Wybór szkoły i zawodu, doradztwo zawodowe, Zasiłki
Godziny pracy
poniedziałek-piątek w godz. 8:00-16:00
Kadra

W szkole pracują wysoko wykwalifikowani nauczyciele i wychowawcy z przygotowaniem z pedagogiki terapeutycznej i nauczanego przedmiotu. Niektórzy z nich posiadają dodatkowe kwalifikacje z zakresu logopedii, terapii pedagogicznej i sensorycznej. Systematycznie uczestniczą w różnych formach doskonalących z zakresu metodyki nauczanych przedmiotów, pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zaburzeniach emocjonalnych. Osiągnięcia w pracy popularyzują publikując liczne artykuły i scenariusze zajęć. W latach 1997-2017 dyrektorem 50 Liceum Ogólnokształcącego był mgr Wiesław Włodarski. Obecnie szkołą kieruje mgr Piotr Cacko. 

Adres
Wenantego Burdzińskiego 4
03-480 Warszawa
Telefon: 22 619 23 71
Faks: 22 619 23 71

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

Pomoc dziecku

Filtry