null

Laboratorium edukacji CDT - warsztaty dla nauczycieli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.12.2022 10:00 - 16.12.2022 16:00
Grafika z tekstem i szczegółami warsztatów. Po

Centralny Dom Technologii zaprasza nauczycieli na darmowe, 2-dniowe warsztaty stacjonarne na temat nowoczesnych metod edukacji i ich praktycznego wykorzystania w sali szkolnej. Podczas szkolenia poznacie dokładnie #STEAM – interdyscyplinarną metodę prowadzenia projektów edukacyjnych. Dowiecie się także, jak w swojej pracy możecie sprytnie wykorzystywać Roboty Edukacyjne i Mikrokontrolery.

Każde szkolenie składa się z części metodycznej i technicznej:

  1. Pierwszy dzień szkolenia obejmuje wprowadzenie do metody STEAM – interdyscyplinarnej metody prowadzenia projektów edukacyjnych, którą jako nauczyciel możesz stosować w pracy ze swoimi uczniami. W trakcie szkolenia samodzielnie przejdziesz przez STEAMowy proces – od zdefiniowania problemu, aż po konstrukcję prototypowego rozwiązania. Poznasz przy tym nie tylko metodę STEAM, ale również inne metody pracy i techniki tworzenia scenariuszy lekcji i działań edukacyjnych.
  2. Drugi dzień szkolenia to dzień techniczny i technologiczny – służy on poznaniu od podstaw konkretnych narzędzi i technologii, które możesz wykorzystać w STEAMowych lekcjach i projektach. Każde szkolenie poświęcone jest jednemu z dwóch tematów (do wyboru: robotyka, mikrokontrolery):
    1. Robotom edukacyjnym (15-16.12.2022 r. oraz 4 i 7.11. 2022 r. godz: 10:00 - 16:00 Miejsce: CDT WARSZAWA);
    2. Mikrokontrolerom (termin na styczeń 2023, bliższe szczegóły wkrótce).

Narzędzia używane w trakcie szkolenia dopasowane są do założeń programu Laboratoria przyszłości i pozwalają na poznanie obsługi technologii i narzędzi dostępnych w ramach tego programu.

Warsztaty są bezpłatne dla nauczycieli. Uczestnicy otrzymują certyfikaty tylko w przypadku pełnego uczestnictwa w szkoleniu (12 godz.)

Szkolenia są współfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Więcej infomacji znajduje się na stronie organizatora.