null

Kurs "Jak odpowiadać na wyzwania szkoły z uczniami-migrantami?"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na kurs, w którym wspiera szkoły w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z obecnością uczniów-migrantów w szkole.

W Twojej szkole są uczniowie z doświadczeniem migracyjnym, w tym uczniowie z Ukrainy? Zauważasz, że młodzi ludzie, którzy uczyli się w niej wcześniej, czują się mniej ważni od tych nowo przybyłych, a brak jasnych wytycznych dotyczących kształcenia uczniów-migrantów  i konieczność bazowania na własnej intuicji obciąża grono pedagogiczne?

W kursie Centrum Edukacji Obywatelskiej:

  • dowiesz się, co można zrobić, by szkoła funkcjonowała harmonijnie w nowych warunkach, a tym samym młodzi ludzie skutecznie się w niej uczyli i zdobywali nowe kompetencje;
  • będziesz wspierany przez mentora (praktyka/eksperta), który pomoże Ci poradzić sobie z wyzwaniami i spotka się z Tobą online;
  • podczas warsztatów stacjonarnych spotkasz inne osoby, które mierzą się z podobnymi wyzwaniami.

Dla kogo jest ten kurs?

Dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, wychowawców oddziałów przygotowawczych i mieszanych, pedagogów i psychologów szkolnych, asystentów międzykulturowych ze szkół, w których uczą się uczniowie-migranci (niezależnie od ich liczby czy rodzaju prowadzonych klas).

Zapisz się na kurs, aby objąć swoimi działaniami uczniów z różnych klas lub całą szkołę, a wiedzą z kursu podziel się z innymi członkami społeczności szkolnej.

Start: 26 października 2022 r.

Czas trwania kursu: 14 tygodni

Udział jest bezpłatny.

Więcej informacji o kursie na: Uczniowie - migranci w szkole - Odpowiadaj na globalne wyzwania (ceo.org.pl)

Zarejestruj się na kurs tutaj: Szczegóły edycji: Polska-Ukraina. Razem w szkole\ Jak odpowiadać na wyzwania szkoły z uczniami-migrantami? (ceo.org.pl)

Partnerem programu „Razem w szkole. Polska-Ukraina” jest Norwegian Refugee Council (NRC). NRC specjalizuje się w reagowaniu w sytuacjach kryzysowych, pomocy osobom uciekającym przed wojną i prześladowaniami, a także zapewnieniu dzieciom i młodzieży dotkniętej przesiedleniem wysokiej jakości edukacji.