null

Konkurs „Nauka dla Ciebie” – zgłoś drużynę już dziś!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Uwaga nauczyciele! Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu Nauka dla Ciebie. Zgłoś szkołę, przygotuj z uczniami projekt i wygrajcie cenne nagrody!

Rejestracja do 27.02  

By wziąć udział w konkursie potrzebujecie drużyny składającej się z 2 nauczycieli oraz 4 lub 5 uczniów szkoły podstawowej. Następnie wypełniacie formularz zgłoszeniowy i czekajcie na wyniki I etapu (8.03). 

Zgłoś drużynę: https://www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie/konkurs-nauka-dla-ciebie

 
Etapy Konkursu:

I etap 

W formularzu konkursowym opiszcie autorski pomysł na pomoc edukacyjną dotyczącą przedmiotów przyrodniczych. Spróbujcie wyjść naprzeciw problemom, które towarzyszą Wam co dzień, w klasie, szkole, czy też ogólnie społeczności. Na jakie pytania odpowie Wasza pomoc edukacyjna? Czym będzie się cechować i na czym będzie polegać jej działanie? Opiszcie to w maks. 300 słowach. Macie czas do 27.02. 

II etap 

Po I etapie zostanie wyłonionych 12 drużyn, które zaprosimy na warsztaty (15.04-16.04) do Centrum Nauki Kopernik. Pod okiem i we współpracy z ekspertami Centrum Nauki Kopernik, postaramy się zainspirować Was do zrealizowania swojej pracy konkursowej. Następnie już w drużynach dopracowujecie pomysły i nagrywacie film prezentujący wymyśloną przez Was pomoc edukacyjną. Przesyłanie prac do 15.05  

III etap 

Po zakończeniu przesyłania prac konkursowych Komitet Główny Konkursu wyłoni 5 zwycięskich drużyn laureatów. W skład Komitetu wchodzą specjaliści z Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz nauczyciele-metodycy. Wyniki opublikujemy 26.05  

Gala finałowa 
 
Konkurs zakończy się uroczystą Galą Finałową w dniu 19.06 w Centrum Nauki Kopernik, podczas której uhonorowani zostaną jego laureaci. Konkurs jest realizowany w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.
 
Więcej o Programie Nauka dla Ciebie na https://www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie/konkurs-nauka-dla-ciebie

Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

Zobacz galerię (2 zdjęć)