null

Konferencja edukacyjna Muzeum POLIN: "Jak mówimy o sobie, jak mówią o nas?"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa osób, siedzących w pomieszczeniu i przysłuchujących się wykładowi
Autor: M. STAROWIEYSKA / MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

W konferencji wezmą udział ekspertki i eksperci, przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych mieszkających w Polsce, asystentki i asystenci kulturowi zajmujący się na co dzień pracą z grupami, w których są dzieci i młodzież z różnych kultur. Opowiedzą o różnorodnych grupach – żydowskiej, ukraińskiej, wietnamskiej, czeczeńskiej. Spotkanie odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2022 (czwartek - sobota).

W trakcie wykładów, dyskusji, warsztatów i webinarów poruszone zostaną kwestie tego, jak osoby z grup mniejszościowych w Polsce chciałyby być postrzegane. Uczestnicy wspólnie zastanowią się, czy istnieją "pozytywne stereotypy". Dowiedzą się także więcej o wyzwaniach i nowych trendach w edukacji o różnorodności.

Na konferencję w formie online organizatrzy zapraszają wszystkich zainteresowanych: nauczycielki i nauczycieli, dyrekcję, metodyków i metodyczki nauczania, edukatorki i edukatorów oraz pozostałe osoby związane z edukacją formalną i nieformalną.

Liczba miejsc na konferencję stacjonarną w siedzibie Muzeum POLIN jest ograniczona. Pierwszeństwo zapisów na konferencję stacjonarną mają osoby z placówek zgłoszonych do udziału w tegorocznej akcji Żonkile.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki otrzymają certyfikaty udziału w konferencji.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.