null

Komunikacja bez przemocy | Webinar Uniwersytetu SWPS

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.12.2023 18:30 - 11.12.2023 20:00

Na czym dokładnie polega komunikacja bez przemocy (NVC)? Jakie są jej główne założenia i jak wygląda w praktyce? W jaki sposób wykorzystać ją do rozwiązywania konfliktów? Jaką rolę odgrywa w niej empatia? Dlaczego NVC ma takie znaczenie w budowaniu zdrowych relacji i rozwiązywaniu konfliktów? Jaką rolę może odegrać komunikacja bez przemocy w wychowywaniu dzieci? Na te i wiele innych pytań odpowie certyfikowana trenerka CNVC Magdalena Malinowska-Berggren w rozmowie z psycholożką Joanną Flis.

Agresja słowna, czy generalnie – przemoc w komunikacji międzyludzkiej to zjawisko, z którym spotykamy się na co dzień w rozmaitych okolicznościach: na ulicy, w pracy, w domu. Zdarza się, że autor „przemocowych” wypowiedzi nawet nie zdaje sobie sprawy z ich ładunku emocjonalnego, albo zwyczajnie nie potrafi porozumiewać się inaczej, bo automatycznie powiela zaobserwowane wcześniej wzorce zachowań. A gdyby tak agresję w dialogu zastąpić szacunkiem i empatią, dobierając słowa w sposób ułatwiający nawiązanie kontaktu z drugą stroną? Nonviolent Communication (NVC), czyli komunikacja bez przemocy, to termin, określający taki właśnie model działania.

Gościni:
Magdalena Malinowska-Berggren – certyfikowana trenerka CNVC. Dostarcza wsparcia w budowaniu satysfakcjonujących relacji prywatnych i zawodowych. Prowadzi szkolenia indywidualne i grupowe, mające na celu pogłębienie umiejętności skutecznej komunikacji. Wspiera wdrażanie komunikacji bez przemocy (NVC) w firmach, organizacjach pozarządowych, a także – relacjach prywatnych. Od 2015 roku prowadzi firmę Empathic Way (www.empathicway.pl), współtworząc także Empathic Way Europe (www.empathiceurope.com). Autorka kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą”. Ukończyła psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz wiele specjalistycznych kursów i szkoleń. Jest także absolwentką studiów podyplomowych Life Coaching Start Up w Collegium Civitas, którego program został zaakceptowany przez ICF (Approved Coach Specific Training Hours ACSTH). Aktualnie mieszka w Sztokholmie.

Prowadząca: 
Joanna Flis – psycholożka kliniczna i zdrowia, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, absolwentka Uniwersytetu SWPS. Przez wiele lat pracowała z osobami współuzależnionymi oraz z syndromem DDA w Wojewódzkim Ośrodku Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz w Poradni Uzależnień. Aktualnie prowadzi pracownię pomocy psychologicznej. Psychoterapeutka systemowa w trakcie certyfikacji oraz pedagożka. Doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadzi badania naukowe na temat funkcjonowania osób uzależnionych. Współpracuje z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg oraz Ośrodkami Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli, prowadząc szkolenia i warsztaty. Autorka licznych publikacji z zakresu zdrowia psychicznego.


Link do transmisji

Więcej informacji o webinarze