null

Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przy laptopie na tle zielonej ściany siedzi chłopiec z dorosłym mężczyzną
Autor: Giganci Programowania

Rozpoczęła się rejestracja do 9. edycji międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Akcja edukacyjna odbędzie się 11-29 września. Dla uczestników przygotowano 10 tys. miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Uwaga! Uwaga! Pilna wiadomość dla Mieszkańców Świata Gier!

Gry komputerowe zdecydowały się zmierzyć ze sobą o tytuł Najlepszej Gry Wszechczasów.
uż dziś pomóżcie swoim ulubionym grom i nie pozwólcie, by to inne zwyciężyły. Oto nasi zawodnicy:

 • W prawym narożniku pojawi się ponadczasowy przedstawiciel gier sandboxowych  – Minecraft.
 • Zaraz obok – trenujący refleks i podejmowanie szybkich decyzji w walce – Fortnite.
 • Dla fanów taktycznego myślenia i rozpracowywania wrogów na scenę wkroczy Among Us
 • i jego Impostorzy.
 • Jedyna i niepowtarzalna gra pokazująca nieograniczony świat możliwości. Wielkie brawa dla Robloxa.
 • Brawl Stars – czyli refleks i planowanie w najlepszej formie.
 • W walce staną również tytuły dla najstarszych naszych widzów – League Of Legends i CSGo, które przybywają, aby zdominować inne gry.

Kto zwycięży? Przyjdź na warsztaty Koduj z Gigantami i pomóż nie tylko zdecydować, która gra jest najlepsza!

W trakcie warsztatów „Koduj z Gigantami – STARCIE GIGANTÓW” różne gry komputerowe zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu, dzięki któremu dowiemy się, która gra komputerowa – według naszych młodych programistów – jest najlepsza na świecie.

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak:

 • tworzenie gier w Scratch,
 • wyjątkowe przygody w Minecraft,
 • profesjonalne tworzenie stron internetowych,
 • projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor,
 • programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

Dla wszystkich uczestników przygotowano serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.

Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych’’ – mówi Adrian Czechowski, trener Giganci Programowania.

W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

„Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Postanowiliśmy poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia z matematyki. MATEMATYCZNI GIGANCI – to tematyczne warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji – naszej nowej marki, dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych. Zajęcia w szkole Gigantów Edukacji to gwarancja doskonale zdanego egzaminu z matematyki! Średni wynik naszych uczniów z testu 8-klasisty to aż 81%! – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.

Partnerem społecznym „Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

„Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online.

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, w którym już od najmłodszych lat wprowadzamy uczniów w świat programowania nowych technologii. W trakcie nauki programowania rozwijamy w dzieciach
i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów  i pobudzamy kreatywność. Już od 6 lat prowadzimy kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile oraz Meksyku.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl.