null

Karty zasobów i celów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Webinar dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, oraz innych wspierających dzieci w szkole i poza szkołą.

W czasie webinaru Marta Piegat-Kaczmarczyk, Pracownia Terapii i Psychoedukacji zaprezentuje swoje Karty Zasobów i Celów, o których sama pisze skromnie: to proste i bardzo skuteczne narzędzie wspierające dzieci i młodzież w kryzysowych sytuacjach.

Kiedy? Zapraszamy na webinar 24 listopada o 18:00 na platformie clickmeeting.

Rejestracja: https://tinyurl.com/ykma6hrh

Szczegóły:

Karty zasobów i celów zostały opracowane z myślą o nastolatkach z doświadczeniem traumy i uchodźstwa, ale wiemy już, że to, co sprawdza się z tą grupą, będzie też doskonale działało z innymi odbiorcami. Dzięki współpracy wielu osób z zespołu fundacji Polskie Forum Migracyjne karty dostępne są obecnie w czterech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej, angielskiej i rosyjskiej.

Dla kogo? Zapraszamy przede wszystkim osoby pracujące z dziećmi cudzoziemskimi, a także wszystkie zainteresowane zdrowiem psychicznym i dobrostanem dzieci: psycholodzy, psycholożki, pedagodzy, pedagożki, rodzice, nauczyciele, nauczycielki, osoby uważnie pracujące z dziećmi i młodzieżą!

Podczas webinaru przedstawione zostaną najważniejsze informacje na temat tego w jaki sposób doświadczenia traumatyczne mogą wpływać na funkcjonowanie dzieci i młodzieży oraz czego potrzebują młode układy nerwowe, by powrócić do trybu rozwoju, uczyć się, bawić i tworzyć.

Zostanie omówione zastosowanie kart w procesie

  • znajdowania i wzmacniania zasobów,
  • ustalania celów terapeutycznych,
  • radzenia sobie z aktualnym kryzysem, czy z traumatycznymi wspomnieniami. \

Będzie także czas na pytania i odpowiedzi.

Uczestniczki i uczestnicy webinaru otrzymają Karty Celów i Zasobów dla Nastolatków, w formie plików PFD ( lub linków do plików) do samodzielnego wydruku, tak, aby mogły/ li korzystać z nich w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Webinar poprowadzi Marta Piegat-Kaczmarczyk, która przedstawia się tak:

Jestem psycholożką międzykulturową, certyfikowaną terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Ambasadorką metody Kids Skills, obecnie stypendystką Traumatic Stress Studies w Trauma Research Foundation. Ukończyłam szereg szkoleń w Polsce i za granicą dotyczących pracy z traumą. Pracuję z dziećmi i rodzinami z doświadczeniem uchodźstwa, od wyjazdu na misję do Kosowa w 2000 roku. Od 15 lat w fundacji Polskie Forum Migracyjne. Prowadzę terapię dla dzieci i młodzieży po doświadczeniach uchodźstwa, traumy, przemocy, czy dyskryminacji. Wspieram pracę zespołu psychologów zajmujących się diagnostyką dzieci przebywających w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Z przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas szkoleń, webinarów, prowadzę także zajęcia na studiach podyplomowych na UW. Jestem współautorką licznych publikacji z zakresu psychologii i edukacji międzykulturowej m.in. Inny w Polskiej Szkole, Szkoła Integracji Międzykulturowej, Cały Świat w Naszej Klasie, Wielokulturowość w opiece okołoporodowej, oraz Standardy diagnozy dzieci - uchodźców. Pracuję po polsku, angielsku i rosyjsku, oraz z tłumaczeniem na dari.