
Wrzesień to dla wielu z nas bardzo intensywny okres. Nowe wyzwania, na które musimy być gotowi i gotowe. Być może nie zdążyliśmy lub nie zdążyłyśmy jeszcze odetchnąć po tych z poprzedniego semestru, a już rośnie przed nami kolejna góra problemów do rozwiązania.
Na dodanie energii i na cały nadchodzący rok szkolny Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń razem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają nauczycieli i nauczycielki na wyjazdowe warsztaty regeneracyjne.
Dlatego jeśli uczysz na terenie aglomeracji warszawskiej, w szkole publicznej, społecznej lub prywatnej, to nabór do Jesiennego Sanatorium jest dla Ciebie. Rekrutacja rusza 13 września.
Czym jest Sanatorium?
Nie jest to szkolenie ani kurs, w ramach którego będziemy Was czegoś uczyć. To działanie artystyczno-warsztatowe, które ma na celu pracę z głębokimi kompetencjami, takimi jak wrażliwość i kreatywność. Jak zapewaniają organizatorzy, chodzi o regenerację poprzez sztukę i wykorzystanie jej jako narzędzia do odbudowania motywacji do dalszej pracy.
W drodze zgłoszeń MSN wybierze około 45 osób, które będą pracować w trzech grupach. Każdą grupę poprowadzi duet artystka/artysta oraz edukatorka/edukator, który będzie działać według autorskiego planu.
Chcemy wspólnie sprawdzić jakie metody artystyczne mogą służyć regeneracji, odświeżeniu percepcji i odzyskaniu wrażliwości. Zabierzemy Was do miejsc mało znanych, gdzie w przyjaznej atmosferze poddamy się procesowi twórczej odnowy.
Kto może wziąć udział?
Nauczyciele, nauczycielki wszystkich przedmiotów i wszystkich klas, zarówno ze szkół publicznych jak i prywatnych na terenie Warszawy.
Udział w Sanatorium jest bezpłatny. Organizator zabezpiecza transport, noclegi i smaczne posiłki.
W zamian zgłaszające się osoby deklarują udział we wszystkich warsztatach oraz wydarzeniu finałowym, organizowanym w Warszawie.
Sanatorium obejmuje dwa wyjazdy weekendowe w okresie październik-listopad 2022. Spotkanie podsumowujące w Warszawie będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania innych uczestników i uczestniczek projektu.
Szczegóły programu
Harmonogram, nazwiska prowadzących oraz warunki aplikacji zostanie opublikowany wraz ze startem rekrutacji, czyli 13 września. Możesz jednak zostawić swój adres e-mail, jeśli już wiesz, że chcesz wziąć udział w projekcie. Zgłoś się przez formularz TUTAJ.
Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.
Projekt realizowany w ramach współpracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń.