null

Jesienne konkursy przyrodnicze dla przedszkoli i szkół

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy warszawskie przedszkola oraz szkoły podstawowe do udziału w jesiennych konkursach przyrodniczych, organizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Pokażcie nam, jak Wy widzicie jesienny krajobraz wokół Was.

Początek roku szkolnego to także zbliżająca się jesień. Dni stają się coraz krótsze, noce chłodniejsze. Przyroda szykuje się na zimowy odpoczynek. Otaczająca nas zieleń i feeria soczystych barw ustępują na rzecz stonowanych brązów, czerwieni i żółci. Rośliny prezentują różne formy nasion. Zwierzęta zaczynają migrować, gromadzić zapasy, zmieniać ubiór. Są też i takie, dla których to czas zalotów. Bioróżnorodność pojawia się w nowej odsłonie. Wystarczy z uważnością i wszystkimi zmysłami doświadczyć swojej okolicy. Spojrzeć pod nogi, by zachwycić się jesiennymi skarbami.

Startujemy 18 września 2023 r., a na zgłoszenia czekamy do końca października br. Nagrodami będzie udział w edukacyjnych warsztatach przyrodniczych w Pawilonie Edukacyjnym Kamień oraz roślinne upominki. Wyniki opublikujmy na stronie internetowej www.zzw.waw.pl do 10 listopada br. Fundatorem nagród w postaci warsztatów jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, a fundatorem nagród rzeczowych – GMF Group Sp. z o.o.

Konkurs dla przedszkoli – VI edycja konkursu „Jesienne skarby w ogródku”

Poszukajcie ciekawych, jesiennych skarbów w przedszkolnym ogródku i wspólnie z całą grupą przedszkolną przedstawcie je w formie plastycznej. Wyłonimy do 20 przedszkoli, spośród których 10 placówek otrzyma nagrodę główną (warsztat przyrodniczy oraz 150 szt. cebul różnogatunkowych), a 10 – nagrodę dodatkową (150 szt. cebul różnogatunkowych).

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

 1. zapoznać się z regulaminem konkursu
 2. zorganizować i przygotować przez przedszkolaki grupową pracę plastyczną – plakat przedstawiający jesienną przyrodę – wykonany w dowolnej technice, w formacie B2 (50×70 cm);
 3. wysłać zgłoszenie na adres cebule@zzw.waw.pl do 31.10.2023 r. do godz. 20:00 wraz z niezbędnymi danymi do kontaktu, wskazanymi w regulaminie.

Pełne zgłoszenie powinno zawierać:

 • dane teleadresowe zgłaszanego przedszkola;
 • wskazanie grupy przedszkolnej;
 • imię i nazwisko pracownika wyznaczonego do kontaktu oraz jego służbowy adres e-mail i numer telefonu;
 • zdjęcie pracy plastycznej przesłane w PDF, JPG lub PNG.

W czasie trwania zgłoszeń dane przedszkole może przesłać kilka zgłoszeń, przy czym jedna grupowa praca pochodzić może od jednej grupy przedszkolnej i nie mogą to być prace łączone od kilku grup. Przedstawiciel przedszkola, które zostanie wybrane do grona laureatów konkursu, zobowiązany będzie do dostarczenia oryginalnej pracy konkursowej do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1 w Warszawie.

Konkurs dla szkół podstawowych – III edycja konkursu „Szkoła bioróżnorodności”

Pokażcie nam, czym dla Was jest różnorodność biologiczna i jak wygląda ona w obrębie Waszej dzielnicy. Co robicie, by ją zachować i jak wpływa na Wasze otoczenie. Wspólnie stwórzcie przestrzenną pracę, ukazującą Wasz pomysł. Wyłonimy do 20 szkół w dwóch kategoriach wiekowych (kl. I-IV i V-VIII), spośród których 10 placówek otrzyma nagrodę główną (edukacyjny warsztat przyrodniczy w Pawilonie Edukacyjnym Kamień, roślinę doniczkową oraz 100 szt. cebul różnogatunkowych), a 10 – nagrodę dodatkową (roślinę doniczkową oraz 100 szt. cebul różnogatunkowych).

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

 1. zapoznać się zregulaminem konkursu
 2. zorganizować i przygotować przez uczniów grupową pracę przestrzenną w dowolnej technice plastycznej (maksymalne wymiary 36x12x24 cm), obrazującą różnorodność biologiczną występującą na obszarze dzielnicy, w obrębie której funkcjonuje zgłaszana szkoła;
 3. wysłać zgłoszenie w wybranej kategorii wiekowej (kl. I-IV i V-VIII) na adres konkurs@zzw.waw.pl do 31.10.2023 r. do godz. 20:00 wraz z niezbędnymi danymi do kontaktu, wskazanymi w regulaminie.

Pełne zgłoszenie powinno zawierać:

 • dane teleadresowe zgłaszanej szkoły;
 • wskazanie kategorii wiekowej;
 • imię i nazwisko pracownika wyznaczonego do kontaktu oraz jego służbowy adres e-mail i numer telefonu;
 • zdjęcie pracy plastycznej przesłane w PDF, JPG lub PNG.

W czasie trwania zgłoszeń dana szkoła może przesłać dwa zgłoszenia, po jednym w każdej kategorii wiekowej. Przedstawiciel szkoły, która zostanie wybrana do grona laureatów konkursu, zobowiązany będzie do dostarczenia oryginalnej pracy konkursowej do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1 w Warszawie.

Źródło: https://zzw.waw.pl/2023/09/18/jesienne-konkursy-przyrodnicze-dla-przedszkoli-i-szkol/