null

Jazzowy schyłek lata w Multimedialnym Parku Fontann

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Każdy lubi patrzeć w gwiazdy. Tysiące warszawiaków robi to w letnie wieczory w Parku Fontann. W sierpniowe weekendy na firmamencie zaświecą dla nas gwiazdy najjaśniejsze: Aga Zaryan, Artur Dutkiewicz, String Connection, które od lat zachwycają miłośników jazzu swoim kunsztem. Wśród nich Ona, nazywana Królową polskiego jazzu, Urszula Dudziak.

Pożegnanie lata w Multimedialnym Parku Fontann to muzyczne wydarzenie w sześciu odsłonach – w każdy piątek i sobotę, od 19 sierpnia do 2 września. Po doskonale przyjętym ubiegłorocznym projekcie After Szummer Music Park, Stołeczna Estrada postanowiła rozszerzyć ofertę programową i umożliwić miłośnikom dobrej muzyki spędzenie czasu w Multimedialnym Parku Fontann z polskimi artystami jazzowymi. Nowoczesny kompleks fontann, rozbłyskujący feerią barw u podnóża Starego Miasta to niemalże alegoria współczesnego jazzu – eksperymentlnego, ale czerpiącego z klasyki. 

– Mając słabość do tego miejsca, muszę tonować swoje zachwyty. Jednak trudno powstrzymać się od przyjemności zaproszenia mieszkańców stolicy na tak energetyczne wieczory przy fontannach. Przed nami prawdziwa eksplozja jazzu w najlepszym wydaniu. Young Leosia i Neo-Nówka muszą poczekać. Tu gra się wyborny jazz! – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

HARMONOGRAM SUMMER MUSIC PARK:

  • 19 sierpnia (piątek) g. 19.00 – AGA ZARYAN
  • 20 sierpnia (sobota) g. 18.00 – STAN BRECKENRIDGE (z zespołem w składzie: PIOTR POŁUDNIAK – gitara basowa, KRZYSZTOF DZIEDZIC – bębny), ARTUR DUTKIEWICZ TRIO
  • 26 SIERPNIA (piątek) g. 19.00 – URSZULA DUDZIAK WRAZ Z ZESPOŁEM
  • 27 SIERPNIA (sobota) g. 18.00 – MACIEJ LIPINA ANAWA 2.0, PATRYCJA ZARYCHTA
  • 2 WRZEŚNIA (piątek) g. 19.00 – STRING CONNECTION: KRZESIMIR DĘBSKI, KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, ANDRZEJ OLEJNICZAK Organizator: Stołeczna Estrada, Miasto Stołeczne Warszawa