null

Jak wyglądałaby Warszawa, gdyby zaprojektowali ją młodzi ludzie? | Wystawa "Miastotwórcy - Miastoprzejęcie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czy miasto idealne istnieje? Czy można pogodzić interesy młodzieży i dorosłych? „Miasto bliskie młodym”, czyli jakie? Na te pytania starają się odpowiedzieć Twórcy i Twórczynie wystawy Miastotwórcy - Miastoprzejęcie. 17 listopada br. o godzinie 18:00 zapraszamy do Wolskiego Centrum Kultury na wernisaż prac młodych artystów, biorących udział w projekcie.

Wystawa jest zwieńczeniem projektu Miastotwórcy i prezentuje efekty namysłu i pracy młodych twórców nad zagadnieniem miasta na miarę potrzeb młodych. Pozwala przyjrzeć się, jak uczestnicy wzięli na warsztat konkretne cele: wprowadzenie zieleni do miasta, stworzenie przestrzeni dla siebie oraz umożliwienie sprawnego transportu, wyobrażając je poprzez model 3D, który oddaje idee miasta jutra.

Wystawa to nie tylko obraz, ale również szansa na spotkanie jej twórców w wirtualnej formule! 
Podczas jej oglądania wysłuchać można także wypowiedzi młodych osób oraz prowadzących zajęcia na temat tego, jak postrzegają miasto, jakie koncepcje są im bliskie, a w których się nie odnajdują. Jest też doskonałą okazją do zastanowienia się nad tym, czym jest partycypacja i jak oddolne inicjatywy miastotwórcze mogą zmieniać miasto i na nie wpływać.

Zwiedzanie wystawy

Poza wernisażem prace młodzieży można oglądać w Wolskim Centrum Kultury (ul. Obozowa 85) do końca listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00. Wstęp wolny.

Możliwe jest również zwiedzanie w soboty po wcześniejszym kontakcie mailowym: ludzie@wck-wola.pl


Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Jana Pawła II