null

Jak wspierać nastolatka w odkrywaniu swojego potencjału i planowaniu przyszłości?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zaproszenie na cykl webinariów dla rodziców i młodzieży w ramach projektu Matura 2023. Od września do grudnia eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą uczestników przez wszystkie etapy przygotowania do matury. Począwszy od planu na przyszłość, przez wskazówki dotyczące uczenia się, planowania nauki, do radzenia sobie ze stresem, brakiem motywacji i przeciążeniem.

 

Jak pomóc maturzyście odkryć swój potencjał?

Jak wspierać nastolatka w planowaniu przyszłości?

Koniec szkoły średniej to szczególny moment w życiu każdego młodego człowieka. Wiąże się on z wieloma ważnymi decyzjami, wątpliwościami i pytaniami. Egzaminy maturalne, wybór studiów oraz uczelni, często przeprowadzka do innego miasta, to tylko niektóre z wyzwań tego okresu. Niejednokrotnie niosą one ze sobą intensywne emocje. Zarówno dla nastolatka, jak i dla jego rodziców oraz opiekunów. Jak przygotować siebie i dziecko do wejścia w ten nowy etap życia? W jaki sposób wspierać i doradzać jednocześnie szanując autonomię oraz decyzyjność młodego człowieka? Co możemy zrobić, kiedy nastolatek nie ma pomysłu na siebie i kierunek, w którym chce iść? Jak podejść do rozmowy na temat jego przyszłości?

O wspieraniu nastolatka w wyborze dalszej ścieżki rozwoju porozmawiają prof. Tomasz Grzyb – psycholog społeczny oraz Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

Podczas webinaru porozmawiamy m.in. o tym:

  • Jak przygotować się do rozmowy z nastolatkiem na temat przyszłości?
  • W jaki sposób zachować równowagę pomiędzy wsparciem a nadopiekuńczością?
  • Dlaczego tak ważne jest zabezpieczenie swoich emocji w obliczu wkraczanie dziecka w dorosłość i niezależność?
  • Co zrobić, gdy dziecko nie wie, co chce robić po maturze?

Prowadząca: Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.

 

Ekspert: dr hab. Tomasz Grzyb, prof. Uniwersytetu SWPS – psycholog. Naukowo zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Pracę naukową łączy z praktyką marketingową. Prowadzi szkolenia w dziedzinie psychologii społecznej, manipulacji i perswazji. Autor publikacji na temat psychologii wpływu społecznego i mechanizmów ludzkich zachowań w sytuacjach kryzysowych, w tym książki „Psychologiczne aspekty sytuacji kryzysowych” (2011). Redaktor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, m.in. w „Journal of Applied Psychology” oraz „Marketing i Rynek”. W 2014 r. otrzymał od Dowództwa Operacji Specjalnych NATO w Afganistanie Certificate of Appreciation.

Kiedy? Środa 26 października 2022 r. | godz. 18.00–19.00 | Online

 

Zapisy za stronie https://web.swps.pl/matura-2023-spotkanie5?dt=1666349800390