null

Integracja społeczna uchodźców poprzez sport z PLAY International

Drukuj otwiera się w nowej karcie

16 grudnia, w Warszawskim Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”, nauczyciele z Warszawy mieli okazję wziąć udział w nowatorskim szkoleniu z zakresu integracji uchodźców poprzez sport. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu Akademia Veolia Zdrowie i Integracja i przeprowadzone przez PLAY International.

PLAY International (PI) jest francuską organizacją pozarządową, która od 1999 roku propaguje sport jako podstawowe prawo każdego człowieka, ale i sposób na rozwiązywanie problemów społecznych. Obecnie, przy dużym napływie uchodźców i osób ubiegających się o azyl, integracja społeczna stała się ważnym wyzwaniem. Dlatego PI skupia swoją działalność na współpracy z podmiotami, które wspierają w/w grupy.

Szkolenie w Warszawie przeprowadziły Alexanne Bardet i Anne Méaux, przedstawicielki PLAY International. Ekspertki podzieliły się wiedzą w zakresie wykorzystania gier zespołowych, różnorodnych ćwiczeń i zabaw w celu integracji społecznej. Uczestniczyło w nim 16 warszawskich nauczycieli. Każdy z nich otrzymał międzynarodowy certyfikat.

Projekt Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja, realizowany jest przez Fundację Veolia Polska i Fundację V4Sport, przy wsparciu Biura Edukacji i Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w partnerstwie z Veolia Energia Warszawa S.A.

Projekt otrzymał Honorowy Patronat Pana Rafała Trzaskowskiego – Prezydenta m.st. Warszawy.