null

Gra szyfrów - weź udział w wielkiej historii

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zagraj w "Grę szyfrów" i wciel się w autentyczne postaci żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r.! Czekają na Ciebie cztery misje, podczas których będziesz mógł uruchamiać skomplikowane urządzenia komunikacyjne sprzed 100 lat i ratować Europę przed komunistycznym zniewoleniem.

„Gra szyfrów” to projekt gamingowy przygotowany jako gra FPP (first person perspective), składająca się z czterech misji. Opisują one przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał. 

Rozwiązania zastosowane w grze powstały na bazie materiałów źródłowych lub zostały dokładnie odwzorowane z historycznych eksponatów. Misje graczy to udokumentowane wydarzenia historyczne, a każdy z bohaterów ma inne, kluczowe dla wyników bitwy zadanie. Ta pierwszoosobowa gra 3d z elementami skradania oraz rozbudowanymi zagadkami wprowadza gracza w świat wojny, która zdefiniowała Europę. Jej fabuła rozpoczyna się pod koniec 1920 roku, kiedy to toczy się walka o Korosteń – kluczowy węzeł kolejowy oraz bazę techniczno-zaopatrzeniową.

W grę można zgrać online lub pobrać ją z AppStore oraz Skepu Play. Działa na goglach VR, PC z systemem Windows oraz urządzeniach mobilnych obsługiwanych przez iOS i Android.

Projekt est debiutem wydawniczym Biura Nowych Technologii należącego do Instytutu Pamięci Narodowej.

Zagraj w grę