null

Globalna szkoła - jak żyć w zglobalizowanym świecie? | Program edukacyjny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Baner ze szczegółami dotyczącymi programu - białe i niebieskie litery na zielonym tle

"Globalna szkoła” to roczny, bezpłatny kurs online dla nauczycieli, wychowawców i bibliotekarzy. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mogą pogłębić swoją wiedzę na temat globalnych wyzwań: migracji, zrównoważonego rozwoju czy nierówności na świecie, w klasie i szkole.

Przystępując do programu dowiecie się, jak wprowadzać powyższe wątki na swoje lekcje w ramach podstawy programowej, podczas zajęć dodatkowych, świąt (np. Dnia Ziemi) oraz pracować metodą projektu uczniowskiego.

Wszyscy uczestnicy programu rozpoczynają od poznania zagadnień globalnych. Następnie podążają wybraną ścieżką:

  • Jeśli uczysz przedmiotów ścisłych, chcesz angażować wszystkich uczniów w swoje lekcje i wspólnie z nimi odkrywać, jak nauka (oraz każdy i każda) może budować sprawiedliwszy świat – dołącz do ścieżki „Razem dla równości”.
  • Świat jest coraz bardziej mobilny. Twoi uczniowie i uczennice będą migrować lub spotykać migrantów i migrantki w swoim kraju. Jeśli chcesz wiedzieć, jak rozmawiać z nimi na ten temat, zapisz się do ścieżki „Razem o migracjach”.
  • Jeśli Ty i Twoi uczniowie i uczennice chcecie aktywnie działać na rzecz klimatu w swojej szkole, dołącz do ścieżki „Razem dla klimatu”.

Więcej informacji znajduje się na stronie projektu.