null

Gala VIII edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka jest prestiżowym wyróżnieniem dla warszawskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, poszukujących własnych, innowacyjnych i skutecznych rozwiązań w kluczowych obszarach wychowania. Konkurs promuje ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – miejsca, w którym dostrzega się potrzeby wychowanków, uczniów oraz ich rodziców. Placówki, w których podstawowe prawa dziecka: do miłości, bycia szanowanym, posiadania własnych tajemnic, samostanowienia o sobie, własności, rozwoju, zabawy, pracy i sprawiedliwości są na co dzień respektowane. Nagroda jest jednocześnie elementem promocji warszawskiej oświaty, jako twórczego realizatora myśli pedagogicznej Janusza Korczaka.

Wszystkie placówki ubiegające się o Nagrodę zasługują na uznanie. Opisywane przez nie praktyki wychowawcze świadczą o namyśle, refleksyjności oraz potrzebie zwiększenia własnej efektywności w obszarze wychowania.

Gala VIII edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka, odbyła się 18 października 2021 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody zostali:

  • w kategorii Przedszkola
    Przedszkole nr 143 „Mali Odkrywcy"
  • w kategorii Szkoły Podstawowe
    Szkoła Podstawowa nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka
  • w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe - XCII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
  • kategorii inne placówki dla dzieci i młodzieży - VIII Ogród Jordanowski
  • wyróżnienie - „MocArt” Muzyczne Przedszkole Montessori

Przedszkola, szkoły i inne placówki, które wzięły udział w konkursie (po etapie formalnym) były oceniane przez Kapitułę w składzie: Pani Barbara Janina Sochal, Pani Marta Ciesielska, Pani Teresa Ogrodzińska, Pani Katarzyna Koszewska, Pani Monika Werwicka i Pan Janusz Kostynowicz.

Podczas Gali, została również zainicjowana IX edycja Nagrody – szczegóły w kolejnej informacji…

Galę prowadził Pan Bartłomiej Włodkowski fundacja AVE.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska
Zobacz galerię (7 zdjęć)