null

Gadanie o twórczości internetowej. Jak robić to zrobić dobrze? | Webinar dla młodzieży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.11.2022 12:50 - 29.11.2022 13:50
Plakat ze szczegółami wydarzenia. Żółte tło, napis "Gadanie o Internecie. Webinar dla młodzieży", w rogach turkusowe ozdobne elementy graficzne

Podczas spotkania dowiecie się, jak założyć i prowadzić bloga i vloga oraz poznacie podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego. Prowadzący opowiedzą o rzetelności informacji wykorzystywanych przez uczniów, poradzą jak weryfikować informacje i zaprezentują zasady savoir-vivere’u w sieci (netykiety). Spotkanie odbędzie się 29.11 w formule online. Dedykowane jest młodzieży w wieku 13-17 lat.

Spotkanie poprowadzi Kasia Rodek z Radia Kampus. Gośćmi będą:

Dr Karol Jachymek
Kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych (zwłaszcza Gen Z i Gen Alpha), komunikacji w (nowych) nowych mediach (ze szczególnym uwzględnieniem TikToka) i trendów w popkulturze. Współpracował m.in. z TikTokiem, SAS, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej,
Centrum Nauki Experyment, Fundacją Szkoła z Klasą, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Cyfrowym.

Tomasz Wnęk
Członek „Cyfrowej Przyszłości Ucznia” – Młodzieżowego Panelu Doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, koordynowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. 

Webinary są częścią realizowanego projektu Komisji Europejskiej Safer Internet, a ich tematyka powstała przy ścisłym udziale młodych ludzi, tak aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby w kontekście wyzwań internetowych.


Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu wydarzenia