null

Gadanie o relacjach. Kontakty międzyludzkie online i offline | WEBINAR

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.11.2022 13:00 - 22.11.2022 14:00

Państwowy Instytut Badawczy NASK zaprasza na pierwszy z serii webinarów „Gadanie o internecie”, dedykowanych w szczególności uczniom w wieku 13-17 lat. Zaproszeni eksperci poruszą tematykę wpływu relacji w internecie na relacje w szkole wśród uczniów oraz między uczniami a nauczycielami. Omówią także problematykę wykorzystywania urządzeń ekranowych w szkole - korzyści i problemy wynikające z różnych podejść (brak regulacji, jasno określone zasady korzystania, całkowity zakaz).

Spotkanie poprowadzi Kasia Rodek z Radia Kampus. Gośćmi będą:

Zyta Czechowska
Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies, Ei System, Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.

Jakub Sidorowicz
Członek „Cyfrowej Przyszłości Ucznia” – Młodzieżowego Panelu Doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, koordynowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. 

Webinary są częścią realizowanego projektu Komisji Europejskiej Safer Internet, a ich tematyka powstała przy ścisłym udziale młodych ludzi, tak aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby w kontekście wyzwań internetowych. Partnerem webinarów jest Radio Kampus. 

Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu wydarzenia.