null

EUROPEAN LANGUAGE LABEL dla Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej ustanowiony przez Komisję Europejską w 1998 r. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. W Polsce obecny od 2001 roku. Od 2015 r. nagroda przyznawana jest w jednej kategorii konkursowej: za projekt językowy realizowany pod opieką koordynatora w instytucji edukacyjnej.

Zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie projekt „FraBio: polsko-francuska edukacja przyrodnicza” otrzymał bardzo duże uznanie wśród kapituły konkursu. Jury European Language Label na posiedzeniu w dniu 29.06.2021r. wybrało najlepsze projekty językowe zgłoszone do konkursu European Language Label 2021. Przyznano pięć Certyfikatów European Language Label  w tym dla Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie. Projekt „FraBio: polsko-francuska edukacja przyrodnicza” powstał z połączenia trzech pasji: do języka francuskiego, do przyrody i do kreatywnego nauczania.

Koordynatorem projektu „FraBio: polsko-francuska edukacja przyrodnicza jest nauczycielka przyrody, biologii i języka francuskiego pani Magdalena Lidia Mrozowska.

Certyfikaty „European Language Label 2021" zostały podpisane przez Komisarz Unii Europejskiej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Marię Gabriel oraz Ministra Edukacji i Nauki dr hab. Przemysława Czarnka. Ich uroczyste wręczenie odbyło się podczas IV Kongresu Edukacji, Europejskiego Dnia Języków w Warszawie w dniu 30 września 2021r.

Pozostałe cztery certyfikaty trafiły do: I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej, I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu -  E-Studio-przestrzeń interaktywnej nauki języka hiszpańskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Warszawie.