null

Przystań — program Domu Spotkań z Historią dla ukraińskich gości i mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wychodząc naprzeciw potrzebom ukraińskiej społeczności w Warszawie, DSH stworzył PRZYSTAŃ — program działań na rzecz uchodźców i migrantów oraz przestrzeń, w której można spędzić spokojnie czas.

Dom Spotkań z Historią to warszawska instytucja kultury, która znajduje się na ulicy Karowej 20 (przy Krakowskim Przedmieściu). Zajmuje się dwudziestowieczną historią Europy Środkowo-Wschodniej, Polski, Warszawy. Prezentuje wystawy oparte często na nieznanych kolekcjach zdjęć, organizuje dyskusje, cykle spotkań, warsztaty edukacyjne, konferencje oraz prowadzi działalność wydawniczą. Wspólnie z Ośrodkiem KARTA zbiera relacje świadków historii XX wieku. Na miejscu działa kawiarnia i księgarnia.

 

Program PRZYSTANI:

WARSZTATY: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6-12 LAT
Sztuka animacji piasku i warsztaty z sensoryczną nauką języka polskiego dla ukraińskich i polskich dzieci. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.

W sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30, sala spotkań, DSH

KAWA & HELP DESK
W kawiarni DSH można napić się ciepłej kawy i zjeść coś słodkiego. Na miejscu będzie można też skorzystać z tabletu z dostępem do internetu oraz poprosić o skserowanie lub wydrukowanie dokumentów. Przy kawiarni zorganizowany został także kącik zabaw dla najmłodszych.

OFERTA KULTURALNA: WYSTAWY, WARSZTATY, SPOTKANIA
Co miesiąc DSH będzie organizować wydarzenia dla dzieci i dorosłych z udziałem ukraińskich animatorów i gości. Na wszystkie imprezy i wystawy wstęp jest wolny. 


PROJEKT GRAFICZNY
Autorką projektu graficznego PRZYSTAŃ / ГАВАНЬ jest Olesya Bachinskaya — graficzka z Ukrainy. Po ataku Rosji na Ukrainę mieszkała przez miesiąc w Warszawie. Teraz mieszka we Lwowie. W projekcie wykorzystane zostały kolory Ukrainy — niebieski i żółty. Ich połączenie tworzy kolor zielony — przestrzeń do wspólnych spotkań i wyciszenia. Czcionkę Mazzard zaprojektował została przez Ołeha Liszczuka. Więcej na jej profilu Behance i Instagramie.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia