null

Dołącz do projektu ekologicznego i "Zbieraj to w szkole"!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Założeniem inicjatywy jest wsparcie najbardziej potrzebujących osób z krajów Afryki, Azji i Ameryki Południowej oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi. Cel ten jest realizowany przez zbiórkę elektrośmieci, baterii, surowców wtórnych oraz monet.

Założenia projektu „Zbieram to w szkole”

Inicjatywa jest skierowana do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Jej głównym celem jest niesienie pomocy potrzebującym w krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Równie istotne jest także kształtowanie postaw proekologicznych i wrażliwości na potrzebę dbałości o środowisko naturalne.

Założenia te są realizowane poprzez zbiórkę elektrośmieci, baterii, surowców wtórnych oraz monet. Środki pozyskane z recyklingu lub sprzedaży tych przedmiotów będą przekazane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie i Tanzanii oraz pomocy dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.  

Inicjatywę realizuje Fundacja Missio Cordis. 

Dziękujemy wszystkim szkołom i placówkom, które od 2021 r. dołączyły do projektu.  

Rekrutacja do programu

Rekrutacja do programu „Zbieram to w szkole” trwa nieprzerwanie. Udział w projekcie można zgłosić w dowolnej chwili za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie projektu. 


Więcej informacji