null

Darmowy Wieczór dla Nauczycieli oraz przedpremierowe zwiedzanie wystawy „Przyszłość jest dziś. Człowiek 2.0”.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach Wieczoru spotkają się Państwo z ekspertami w dziedzinie biomedycyny, technologii medycznych przedłużających życie i poprawiających jego jakość, oraz związanych z tym rozwojem społecznymi implikacjami. Będą mieli Państwo możliwość zwiedzenia wystawy „Przyszłość jest dziś. Człowiek 2.0” z udziałem Animatorów Centrum Nauki Kopernik. Spotkanie odbędzie się 12 października 2023 r. o godz. 18.00.w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik.

Dzięki osiągnięciom nauki i techniki wiemy o sobie coraz więcej, możemy coraz lepiej poznawać ludzki organizm, badać go, odkrywać nowe terapie i metody leczenia. Często jednak jest to dla nas niewystarczające. Pragniemy żyć dłużej, jednocześnie pozostając w idealnej kondycji. Chcemy stać się możliwie najlepszą wersją samych siebie – zdrowszą, silniejszą, wytrzymalszą. Czy to źle? Czy istnieją jakieś nieprzekraczalne granice? Dokąd może nas to zaprowadzić?

Wystawa „Przyszłość jest dziś”

Zagadnienia, o których mówi wystawa, dotyczą wyzwań współczesnego świata w całej ich złożoności. Wątki otwieranej trzeciej części wystawy skupiają się na medycynie przyszłości, projektowaniu człowieka i cyborgizacji. Zwiedzający i zwiedzające nie dostają tu gotowych odpowiedzi. Wystawa ma zainspirować do zadawania pytań. Jak będzie wyglądać przyszłość tworzona z wykorzystaniem nowoczesnych technologii? 

Jak będzie wyglądać medycyna przyszłości? Ile jesteśmy w stanie poświecić dla dobrej kondycji swoich ciał? A ile będziemy musieli?

Jakie są szanse na dalsze komfortowe życie na Ziemi? Co czeka następne pokolenia?

Zapisy

Na Wieczór obowiązują zapisy przez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli nie będziesz mógł/mogła uczestniczyć w Wieczorze, prosimy o informację na adres: agnieszka.wichrowska@kopernik.org.pl

Program edukacyjny działa w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.