null

Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać - wykład

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać” – 16 listopada br. o godz. 18:00.

Wykład poprowadzi dr Maciej Dębski - założyciel i prezes Fundacji „Dbam o mój zasięg”. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli.

W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym. Wykładowca w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego.

„W świecie zdominowanym przez nowe technologie w sposób szczególny powinniśmy dbać o zachowanie wysokiego poziomu higieny cyfrowej. Ale czym ona de facto tak właściwie jest? Czym różni się osoba cyfrowo niehigieniczna od osoby uzależnionej od nowych technologii? Po czym poznać, że nasze codzienne korzystanie z zasobów sieci i cyfrowych urządzeń ekranowych jest niehigieniczne? A przede wszystkim co możemy z tym tak właściwie zrobić? Na te i na inne pytania udzielimy jasnych i bardzo praktycznych odpowiedzi”. – dr Maciej Dębski

Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Forms do 15 listopada:

https://forms.office.com/r/rSMpTnri4z