null

Chwila oddechu - warsztaty o dobrostanie dla rodziców nastolatków

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Chwila oddechu - warsztaty o dobrostanie dla rodziców nastolatków

Być rodzicem nastolatka to często wyzwanie, które zużywa dużo nakładów energii, wymaga cierpliwości i umiejętności zarządzania własnymi emocjami. Często w tym okresie rodzicom brakuje możliwości czy sposobów na ładowanie własnych baterii.

Dlatego celem warsztatów będzie przyjrzenie się temu jak dbać o siebie i swój dobrostan. Wspólnie będziemy się zastanawiać na tym:

  •  co wpływa na dobry nastrój i poczucie zadowolenia,
  • jakie są dostępne sposoby na regulowanie własnych emocji
  • co można zrobić inaczej,
  • jak zadbanie o siebie i jak radzenie sobie rodzica z emocjami wpływa na nastolatka.

Znajdziemy również przestrzeń na doświadczenie na sobie metod, które sprzyjają obniżaniu napięcia (uważność, jogę, świadome oddychanie).

Warsztat będzie składał się z dwóch spotkań. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie wspólnej rozmowie, refleksji, poszerzaniu spojrzenia na to czym jest dobrostan psychiczny. Na drugim skupimy się na konkretnych metodach tj. uważność, joga, świadome oddychanie.

Terminy: Warsztaty odbędą się w listopadzie: w niedzielę 05.11 w godz. 10.00 – 14.00 oraz w sobotę 25.11 w godz. 10.00-13.00.

Liczba uczestników: 8 osób.

Prowadząca: Magda Stefańska

Miejsce: Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii "MOP", ul. Boryszewska 4, 00-781 Warszawa