null

BohaterON w Twojej Szkole

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika przedstawiająca kobiety - uczestniczki Powstania Warszawskiego, idące po ulicy

BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji projektu tradycyjne kartki-laurki dotychczas wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu dumnizpowstancow.pl – nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, gdzie każdy uczeń może dodać swój indywidualny wpis. Rekrutacja do programu trwa do 2.10.2022.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie na podstawie dostępnych materiałów przeprowadzić lekcje oraz wspólnie z uczniami pokazać, że pamiętacie o Powstańcach Warszawskich - dodając wpisy na www.dumnizpowstańców.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

Wypełnienie krótkiego, elektronicznego sprawozdania z przeprowadzonej akcji gwarantuje otrzymanie przez szkołę i koordynatora dyplomów udziału.

Co zyskujecie?

Nauczyciel:

  • poznanie ciekawych metod i narzędzi na angażowanie uczniów w zajęcia
  • dostęp do bezpłatnych scenariuszy zajęć i materiałów edukacyjnych z zakresu historii XX wieku i edukacji patriotycznej
  • imienne zaświadczenie potwierdzające koordynowanie akcją w szkole

Uczeń:

  • ciekawe i atrakcyjne lekcje tematyczne, pokazujące, że historia nie jest nudnym przedmiotem
  • współczesne i nowoczesne spojrzenie na patriotyzm, przekonujące, że nie jest to coś archaicznego i wstydliwego 
  • podziękowanie dla szkoły, imienny dyplom dla ucznia

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.