null

Bezpłatne wejściówki dla nauczycieli na Wieczory dla dorosłych w Koperniku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na kolejny Wieczór dla dorosłych już w czwartek 23 marca.

Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika. To okazja, by przypomnieć postać i dokonania patrona Centrum, najsłynniejszego polskiego uczonego. Jego model kosmologiczny, w którym Ziemia stała się jedną z wielu planet krążących wokół Słońca, uznawany jest za pierwszą naukową rewolucję.

Podczas najbliższego Wieczoru dla dorosłych porozmawiamy o wartości pieniądza i innych ściśle związanych z nim zjawiskach. Odpowiemy też na najważniejsze pytania: Czym jest siła nabywcza? Co to jest inflacja i jak chronić przed nią posiadane zasoby? Jak zabezpieczane są pieniądze? Co to jest szczyt inflacyjny? Co to jest bitcoin czy kryptowaluta? W co warto inwestować?

Wieczory dla dorosłych to kultowe wydarzenie cykliczne, mające rzeszę wiernych fanów.

Bez dzieci. W dogodnych dla Ciebie godzinach. Raz w miesiącu Kopernik otwiera się tylko dla pełnoletnich! Start o godz. 19.00!

Specjalnie dla warszawskich nauczycieli Centrum Nauki Kopernik przygotowało pulę bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie. Przez cały rok, co miesiąc będzie udostępniać nauczycielom kilkadziesiąt miejsc na Wieczory.

Poczuj się na Wystawach swobodnie bez towarzystwa dzieci i baw się dobrze. Na zwiedzanie Kopernika z uczniami przyjdzie czas później!

Nauczycieli szkół średnich oraz klas 7–8 szkół podstawowych zapraszamy szczególnie do obejrzenia podczas Wieczoru wystawy „Przyszłość jest dziś”. To wyjątkowa wystawa, poruszająca najistotniejsze współcześnie tematy. Zespół Centrum Nauki Kopernik przygotował do niej pakiet materiałów edukacyjnych, w tym scenariusze lekcji, które pomogą w zrealizowaniu zajęć poświęconych ciekawej i ważnej dla uczniów w tym wieku tematyce. Wspierają one także rozwój kompetencji przyszłości. Więcej informacji na stronie internetowej programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”.

Aby wziąć udział w Wieczorze wraz z osobą towarzyszącą, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia. Liczba miejsc na to wydarzenie jest ograniczona.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA  

Gorąco zachęcamy!