null

Bezpłatne warsztaty dla szkół (kl. I-III) „Odkrywcy z Matplanety”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zachęcamy do udziału w I edycji bezpłatnych warsztatów dla szkół (kl. I-III) „Odkrywcy z Matplanety” pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Zajęcia Matplanety – organizatora warsztatów - są ukierunkowane na rozwój kompetencji matematycznych oraz logicznego myślenia u dzieci. Matplaneta uczy poprzez zabawę. Pozwala dzieciom na samodzielne odkrywanie matematyki. Buduje wiarę we własne możliwości i sprawia, że matematyka staje się jednym z ulubionych przedmiotów wśród dzieci!

W ramach wydarzenia zostaną zorganizowane po 3 warsztaty matematyczne dla każdej z dzielnic Warszawy, na terenie Centrów Edukacyjnych Matplanety (54 warsztaty). Na powyższe warsztaty uczniowie są zapisywani indywidualnie przez opiekunów – zapisy na www.matplaneta.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo 3 najliczniej reprezentowane klasy ze szkół w danej dzielnicy otrzymają od Matplanety bezpłatny warsztat dla całej klasy, który zostanie przeprowadzony na terenie (może Twojej!) szkoły (54 dodatkowe warsztaty). Termin: maj – czerwiec 2023 r.

Regulamin dostępny na https://www.matplaneta.pl/odkrywcy/

Na uczestników warsztatów czekają:

1 klasa
Matematyczni detektywi – dzieci wcielą się w rolę detektywów, których zadaniem będzie odkrycie układu cyfr spełniających warunek sumy.

2 klasa
Matematyczna restauracja – przygotowując matematyczne sałatki przećwiczymy stosowanie pojęć typu dwa razy więcej, dwa razy mniej, o dwa więcej, o dwa mniej.

3 klasa
W krainie symetrii – zadaniem dzieci będzie przygotowanie mozaiki z figur z zadaną liczbą linii symetrii oraz zbadanie liczby linii symetrii w różnych obiektach.

Tematy warsztatów przeprowadzanych dla konkretnej klasy w szkole zostanie ustalony indywidualnie z nauczycielami.