null

TERAZ OKŁADKA! – spotkanie z Janem Strausem i Dariuszem Pawłowskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.12.2021 19:00 - 15.12.2021 20:45

Station of Art Gallery, Oficyna Kolekcjoner oraz Entropia Słowa zapraszają na spotkanie z autorem 2 tomów “TERAZ OKLADKA!” Janem Strausem oraz właścicielem Oficyny Kolekcjoner Dariuszem Pawłowskim.

Spotkanie poprowadzi Miłka Skalska
Gospodarz spotkania Artur Wolski

Scenariusz wydarzenia:
19.00 – przywitanie gości 
19.10 – 20.15 – rozmowa z Autorem i Wydawcą połączona z prezentacją niezwykłych okładek
20.20 – wspólne zdjęcie
20.30 – podpisywanie książek

Autor po spotkaniu będzie podpisywał swoje książki, które będzie można zakupić podczas trwania spotkania. Cena 2 tomów (nakład 500 egz.) to 350 zł.

Aby wziąć udział w naszym wydarzeniu 15 grudnia należy wysłać zgłoszenie do dnia 13 grudnia (link poniżej). Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone do dnia 14 grudnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

https://entropiaslowa.email/event/teraz-okladka-spotkanie-z-janem-strausem-i-dariuszem-pawlowskim/

Nasze wydarzenie będzie się odbywało w rygorze sanitarnym. Zgodnie z aktualizowanymi przepisami związanymi z Covid 19. O każdej ewentualnej zmianie powiadomimy w stosownym czasie i z wyprzedzeniem.

Wydarzenie będzie rejestrowane video i foto. Przybycie na uroczystość wiąże się z automatyczna zgodą na wykorzystanie wizerunku podczas rejestracji foto i video.


Teraz okładka ! – Jan StrausKsiążka Jana Strausa – „Teraz okładka !” to pionierskie opracowanie poświęcone historii polskich okładek książkowych. Obszerny tekst został uzupełniony ponad 2 000 ilustracjami! Wyjątkowość pracy polega na rzetelnym i merytorycznym omówieniu losów polskiej okładki, charakteryzującą się wyraźną ciągłością projektowania graficznego przez ponad dwieście lat, obejmującym okres od chwili narodzin tego artefaktu (a więc od końca XVIII wieku) aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Książka Jana Strausa, bibliofila i kolekcjonera, którą można śmiało potraktować jako próbę naszkicowania historii polskiego projektowania graficznego w latach 1800-1939, jest niezwykle istotnym i bogatym materiałem poznawczym z zakresu historii polskiej okładki, tym cenniejszym, że opartym na unikatowych, gromadzonych przez wiele dziesiątków lat własnych zbiorach autora.