null

Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: FOT. M. JAŹWIECKI/MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

19 kwietnia weź udział w akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Zgłoś swoją szkołę, bibliotekę, instytucję kultury i otrzymaj dostęp do materiałów edukacyjnych, z pomocą których przeprowadzisz zajęcia. Można je prowadzić zarówno w formie zdalnej, jak i podczas lekcji w szkole.

W tym roku ofertę materiałów edukacyjnych towarzyszących akcji Żonkile poszerzono o niezwykłe premiery literackie. Do stworzenia opowiadań i reportaży zaproszono Annę Bikont, Marcina Szczygielskiego oraz Pawła Beręsewicza.

Dla wszystkich osób zgłoszonych do akcji zorganizowane zostaną szkolenia online dotyczące wykorzystania materiałów edukacyjnych towarzyszących akcji Żonkile. Informację o terminach szkoleń zostaną przekazane drogą mailową. 

Do udziału w akcji Żonkile można zgłaszać się do 15 kwietnia.

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia.

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości (prosimy o sprawdzenie, czy nie trafiła ona do folderu ze spamem), prosimy o kontakt na adres: zonkile@polin.pl

19 kwietnia uczennice i uczniowie warszawskich szkół aktywnie włączali się w akcję, by rozdawać na ulicach Warszawy papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Jednak w tym roku, ze względu na trwającą pandemię, postanowiono znacząco ograniczyć formułę wolontariatu i nie organizować otwartej rekrutacji wśród uczniów warszawskich szkół. 

Wszystkie szkoły zachęcamy do organizacji zajęć z wykorzystaniem przygotowanych przez nas materiałów edukacyjnych.

Więcej informacji: TUTAJ