null

Akademia Veolia - międzynarodowe webinary z zakresu integracji uchodźców poprzez sport

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czy wiesz, że aktywność fizyczna ma bezpośredni związek ze wzrostem poczucia przynależności przez młodych uchodźców? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego ruch jest doskonałym narzędziem do integracji? Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach on-line z zakresu integracji uchodźców poprzez sport.

W Warszawie w tym roku realizowany jest program edukacyjny Fundacji Veolia Polska i Fundacji V4Sport, do którego zgłosiło się już niemal 80 oddziałów przedszkolnych i klas I-III ze szkół podstawowych. Poza wsparciem w postaci innowacyjnych materiałów edukacyjno-ruchowych, nauczyciele biorący udział w Akademii Veolia mają również możliwość udziału w szkoleniu wdrożeniowym on-line, z którego dowiedzą się jak korzystać z otrzymanych narzędzi i w jaki sposób ułatwiają one codzienną pracę z dziećmi. W połowie października organizatorzy programu zaprosili placówki do udziału w krótkim konkursie, w którym nagrodzą trzy najciekawsze relacje foto-video drobnym sprzętem sportowym o wartości 300 zł.

Na początku listopada rusza kolejna inicjatywa Akademii Veolia – cykl międzynarodowych spotkań on-line z zakresu integracji uchodźców poprzez sport. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 2 listopada o godz. 16:00 z udziałem przedstawicieli francuskiej organizacji eksperckiej - PLAY International, która ma ponad 20-letnie doświadczenie w tej dziedzinie, zebrane w ponad 20 krajach na całym świecie, a swoimi działaniami objęła już ponad milion uczestników.

Webinary skierowane są przede wszystkim do nauczycieli, trenerów i animatorów sportowych, którzy będą mogli wykorzystać dobre praktyki ekspertów w swojej codziennej pracy z dziećmi, ale również do przedstawicieli samorządów i wszystkich osób, które chciałaby dowiedzieć się więcej o integracji kulturowo-językowej poprzez ruch.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a wystąpienia prelegentów tłumaczone będą na język polski. 

Rejestracja na webinar: https://forms.gle/YPQERaqoxq99AaaZ6

Informacja o kolejnych spotkaniach na profilu Akademii Veolia: https://www.facebook.com/AkademiaVeolia

Akademia Veolia - Zdrowie i Integracja realizowana jest przez Fundację Veolia Polska i Fundację V4Sport, przy wsparciu Biura Edukacji i Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, w partnerstwie z Veolią Energia Warszawa S.A.