null

15 kolejnych szkół zainteresowanych udziałem w projekcie WARS i SAWA

Drukuj otwiera się w nowej karcie
WARS i SAWA

20 stycznia br. minął termin składania zgłoszeń w ramach XIII edycji projektu WARS i SAWA.

Z przyjemnością informujemy, że kolejnych 15 szkół wyraziło zainteresowanie uzyskaniem Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i tym samym dołączeniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Następne etapy certyfikacji to:

  1. wyłonienie w danej szkole uczestniczącej w procedurze certyfikacyjnej szkolnego zespołu wspierania uzdolnionych, odpowiedzialnego za stworzenie i realizację szkolnego programu wspierania uzdolnionych;
  2. luty, marzec br. - możliwość udziału przedstawicieli aplikujących szkół w cyklu szkoleń i konsultacji online, przygotowujących do opracowania szkolnego programu wspierania uzdolnionych - harmonogram w załączniku nr 2, zapisy: kliknij tutaj;
  3. do 25 kwietnia br. - przedłożenie szkolnego programu wspierania uzdolnionych wraz z wnioskiem
    o przystąpienie do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych (wzór w załączniku nr 3). Dokumenty, wypełnione w systemie w systemie ankietowym: www.ankietybe@um.warszawa.pl, należy złożyć w wersji papierowej w kancelarii właściwej dla Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy (Aleje Jerozolimskie 44; 00-024 Warszawa).

Informacja w sprawie szkół, które dołączą do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych w roku szkolnym 2022/2023 zostanie ogłoszona jesienią br. Powodzenia!

Zgodnie z procedurą określoną zarządzeniem nr 297/2019 Prezydenta m.st. Warszawy z 27 lutego 2019 r., Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA przyznawany jest na 4-letni okres realizacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych. Po tym okresie istnieje możliwość przedłużenia Certyfikatu na czas nieokreślony.

Aktualności projektowe: https://edukacja.um.warszawa.pl/aktualnosci1

Załączniki: