null

#BurzaMózgów - poznaj sztuczną inteligencję | Program edukacyjny Fundacji Orange

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika - kolorowe znaczki, strzałki, kropki; na dole tekst: #Burza Mózgów

Jak to się dzieje, że media społecznościowe same podsuwają nam treści dostosowane do naszych zainteresowań i aktywności? Odpowiedzi znajdziesz w nowym kursie Fundacji Orange. Biorąc udział w projekcie, masz okazję stać się przewodnikiem w temacie sztucznej inteligencji w swoim środowisku szkolnym i tłumaczyć uczniom zjawiska, których młodzi ludzie urodzeni w cyfrowym świecie często nie poddają refleksji.

Dołącz do #BurzyMózgów i zyskaj:

  • Elastyczne szkolenie dla nauczycielek i nauczycieli w formie kursu online i cyklu webinarów 
  • Wiedzę o sztucznej inteligencji od strony społecznej i etycznej – przekazaną w prosty i przyjaznysposób
  • Warsztaty dla uczennic i uczniów w Twojej szkole z udziałem specjalisty AI 
  • Certyfikat Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl

Dla kogo przeznaczony jest program?

Dla nauczycielek i nauczycieli szkół podstawowych wszystkich przedmiotów. Nabór prowadzony jest do 18 grudnia 2022 r. Kurs startuje 9 stycznia 2023 r. 

Główne założenia kursu:

  1. Rozwój i elastyczność – kurs o sztucznej inteligencji dla nauczycielek i nauczycieli, który omawia zjawisko od strony społecznej i etycznej, a to wszystko w formie e-learningu – wygodnego szkolenia online i cyklu webinariów możliwych do realizacji w dogodnym czasie i miejscu. Dodatkowo, kończąc kurs otrzymasz certyfikat Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl
  2. Przystępna formuła i prosty język – każde zagadnienie prezentowane jest krok po kroku, zrozumiałym językiem i bez technologicznych definicji. 
  3. Materiały do wykorzystania z uczniami – biorąc udział w kursie otrzymasz gotowe pomysły na ćwiczenia w szkole oraz scenariusze zajęć. A do tego masz możliwość spotkać się z ekspertem na specjalnych warsztatach w szkole. 

Kursy na temat sztucznej inteligencji w większości koncentrują się na zagadnieniach związanych z uczeniem maszynowym. Poza prostymi aplikacjami do rozpoznawania obiektów w obrazie video itp., temat uczenia maszynowego od strony technicznej jest zbyt skomplikowany na poziom szkoły podstawowej, a eksploracja tylko tego jednego zjawiska i konceptu “tresowania komputerów” nie buduje zrozumienia, czym jest sztuczna inteligencja, jaki jest cel jej rozwijania, jaki wpływ ma i będzie miała na nasze życie.

#BurzaMózgów nie jest kursem o technologiach, ale właśnie o tym, jak działa sztuczna inteligencja od bardziej ludzkiej i społecznej strony – jak wpływa na nasze życie. Kurs poszerza świadomość na temat zjawisk i mechanizmów, w których uczestniczymy, korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych.


Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.