Plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli w 2018 r.

opublikowany: czwartek, 4 października, 2018 - 14:30
Do dnia 5 października 2018 r. można składać wnioski o dofinansowanie opłat za dokształcanie pobierane przez szkołę wyższą, instytut naukowo-badawczy, za kurs kwalifikacyjny.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że 11 stycznia br. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę Nr LX/1593/2018 w sprawie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat w 2018 r. za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez m.st. Warszawę, natomiast 29 stycznia br. Prezydent m.st. Warszawy podpisała zarządzenie Nr 127/2018 w sprawie ustalenia dysponentów środków przeznaczonych w 2018 r. na doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz określenia trybu i terminów przyznawania dofinansowania nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez m.st. Warszawę. Łącznie oba dokumenty stanowią podstawę prawną do dysponowania środkami w tym zakresie na poziomie placówek, dzielnic i miasta. Zgodnie z § 14 ww. zarządzenia jego wykonanie powierza się dyrektorom szkół i placówek, burmistrzom dzielnic, dyrektorowi Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz dyrektorowi Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Dyrektorzy zobowiązani są do zapoznania nauczycieli z treścią niniejszego zarządzenia. Oba akty prawne są również dostępne w BIP.

Joanna Gospodarczyk

Dyrektor Biura Edukacji