Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zmierz się! – nowa wystawa czasowa od 14 marca 2019 w Centrum Nauki Kopernik

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 15 lutego, 2019 - 11:24
zaktualizowany: czwartek, 21 lutego, 2019 - 11:11
 Zmierz się!
Wystawa podejmuje zagadnienia z biologii, matematyki, fizyki, anatomii i fizjologii człowieka.

To ogromne pole do eksploracji na poziomie poznawczym, społecznym i fizycznym dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i średnich.
Zwłaszcza wychowawcy klas 1-3 oraz  nauczyciele przyrody, biologii, matematyki, fizyki i wychowania fizycznego w klasach 4-8 mogą tam zabrać uczniów, by przeprowadzić  „lekcje w terenie”.
Znajdą tu eksponaty poświęcone ciału człowieka (układ oddechowy, krwionośny, nerwowy, zmysły wzroku i słuchu), a przy okazji wykonywania kolejnych pomiarów (wydolności, siły, gibkości czy postawy) będą mogli porozmawiać z uczniami o znaczeniu aktywności fizycznej dla zdrowia i rozwoju organizmu, bezpiecznych warunkach uprawiania sportu, profilaktyce chorób, czy odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych (Bezpieczeństwo w aktywności fizycznej, Edukacja zdrowotna).

W przestrzeni wystawy Zmierz się! znajdzie się 40 interaktywnych eksponatów. Dzięki nim będzie można zbadać granice swoich możliwości: wydolność serca, pojemność płuc, naprężenie mięśni, rozpiętość ramion,  precyzję ruchów, skoczność, czułość dotyku, prędkość reakcji na bodźce, zdolność akomodacyjną oczu, ostrość wzroku oraz wiele innych parametrów. Dla uczniów to znakomita okazja , by samodzielnie obserwować, stawiać pytania, wykonywać pomiary, sprawdzać związki przyczynowo-skutkowe i otrzymywać odpowiedzi, które potem, w grupie poddadzą krytycznej analizie.
Wystawie będą towarzyszyć specjalne warsztaty organizowane dla nauczycieli.

Film o wystawie: https://youtu.be/twVEILB4T7Q
 i więcej szczegółów o wystawie http://www.kopernik.org.pl/wystawy/zmierz-sie/

UWAGA: 13 lutego br. na rynku ukaże się tygodnik Głos Nauczycielski – w nim artykuł o wartościach edukacyjnych Zmierz się! w powiązaniu z Podstawą Programową.
Zachęcamy do przeczytania.