VIII Noc Biologów 2019

opublikowany: piątek, 21 grudnia, 2018 - 10:56
zaktualizowany: poniedziałek, 14 stycznia, 2019 - 09:46
VIII Noc Biologów 2019
Już w piątek, 11 stycznia 2019 roku, odbędzie się ósma edycja Nocy Biologów. Organizatorzy wydarzenia przygotowali liczne atrakcje na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Noc Biologów rozpocznie się o zmroku, o godzinie 16:00, w budynku Wydziału Biologii UW  przy ul. I. Miecznikowa 1 „Noc” , a skończy około 23:00.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy młodzież szkolną, studentów i nauczycieli! Oczywiście nie zabraknie również atrakcji dla młodszych dzieci i ich rodziców.

Na naszych gości czekają liczne:

•    wykłady,
  •    warsztaty/laboratoria,
  •    stoiska z pokazami dla wszystkich,
  •    gry interaktywne,
  •    talk show,
  •    noc żywych trupów - podróż po Antropocenie

Program Nocy Biologów dostępny na stronie: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=warszawa2&fbclid=IwAR1EKVzV7gN_gC8I0NmdAhhUlYSzafc3s8U5OPVJlxZGyqG2TY1qBM67AfM

ZAPISY NA WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W NASTEPUJĄCYCH TERMINACH:
1. GRUPOWE – 3. STYCZNIA 2019, 16:00-20:00
2. INDYWIDUALNE – 6. STYCZNIA 2019, 16:00-20:00 ORAZ 8. STYCZNIA 2019, 19:00-21:00

Wykłady i zajęcia poprowadzą nie tylko pracownicy Wydziału Biologii, ale także naukowcy z pokrewnych instytucji, m.in: Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW,  Stowarzyszenie dla Natury WILK.

Patronami  wydarzenia są Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie, Szkoła Edukacji Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i UW, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz projekt Girls into Global STEM (Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+).

W zeszłym roku w  zajęciach wzięło udział ponad 4500 osób z Warszawy i nie tylko!

Warto śledzić stronę Facebook „Noc Biologów na Uniwersytecie Warszawskim”, gdzie znależć można wszystkie informacje dotyczące wydarzenia.