Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Festiwal teatralny "Bajeczne soboty"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 16 lipca, 2018 - 09:46
Festiwal teatralny "Bajeczne soboty"
Agencja Artystyczna Bajlandia i Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy zapraszają na wakacyjne spotkania teatralne

"Bajeczne Soboty" to festiwal teatralny zrodzony z marzeń o scenie bez kurtyny i bez barier - spektakle są bezpośrednimi spotkaniami z widzami. Poprzez wspólną zabawę i włączenie się w działania teatralne, stają się oni współtwórcami przedstawień.


Zapraszamy w soboty od 7 lipca do 18 sierpnia o godz.16.00, Amfiteatr przy Starej  Prochowni SCEK, ul. Boleść 2. Wstęp bezpłatny


Szczegółowy program:
• 7 lipca – „Świat według Czochera” Żonglerka i magia, piosenki w wykonaniu śpiewającej małpki, rozmowy o przyjaźni, tolerancji i akceptacji… oraz wiele innych niespodzianek! Występują: Piotr Boruta – uczestnik programu „Mam Talent”, brzuchomówca, aktor, mim oraz clown – wraz z Czocherem, pozytywnym włochatym stworem.
• 14 lipca – „Awanturka z leśnego podwórka” Interaktywny, bajkowy spektakl, podczas którego dzieci biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Uczą się także, jak ważne są wzajemna miłość i szacunek oraz dowiadują się, że zgoda pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.
• 21 lipca  – „Stefek Burczymucha i inni” Malarka spotyka w parku poetę i  postanawia zająć się poezją. Za pomocą czarodziejskiej zakładeczki do książki zmieniają płotek w wielką księgę i po chwili  oczom widzów ukazują się bohaterowie najsłynniejszych polskich wierszy dla dzieci.
• 28 lipca – „Baśń o Bolku” Młody książę Bolek pragnie zasiąść na tronie, lecz aby tak się stało, musi zdobyć odwagę i sławę. Jak to w baśniach bywa, napotyka wiele przeszkód. Tą najtrudniejszą okazuje się spotkanie z czarownicą Wiślicą... Tylko pomoc widzów może przynieść szczęśliwe zakończenie.
• 4 sierpnia – „Smok Wawelski” Przedstawienie oparte na rymowanym tekście i wpadających w ucho piosenkach. Dużo świetnej zabawy zapewnią widzom dekoracje powstające na ich oczach, niecodzienne lalki, szybkie zwroty akcji, gra aktorska pełna klasycznej klaunady... Wybuchy śmiechu gwarantowane!
• 11 sierpnia – „Lekcja o Polsce, czyli legenda o Wiśle, smoku oraz Warsie i Sawie” Profesor Hilary Szczebrzeszyński zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki. Tam rozpocznie się bajanie o nadwiślańskich grodach, a historię Polski przybliżą legendy znad Wisły.
• 18 sierpnia – „Kurnik Kultury” Spektakl pełen przemyśleń. Że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, by odnaleźć szczęście... Że nie zawsze marzenia spełniają się tak, jak byśmy chcieli… Ale też, że „oaza szczęścia i spokoju” często kryje się tuż za rogiem!


https://www.facebook.com/events/237204813557002/